Today I decided to share a few tricks that I do everyday in order to keep my beauty ;) You don’t need to invest so much money or time if you do these few steps as an every day routine. Of course the main thing is to care your body, you know eating healty food, doing sports and being away from cigarettes and alcohol. And also drinking so much water, that’s another way to keep your beauty. But other than these there are a few products that can polish your charm. Here we go!
Bugün sizlere çok fazla para ve zaman harcamadan, her gün uygulayacağınız bir kaç adımla hayatınıza dahil edeceğiniz bakım önerileri vereceğim. Bu işlemleri her gün yaptığınız zaman hem ilerde harcayacağınız bakım masraflarından biraz olsun kurtulmuş olacak hem de her gün bakımlı ve güzel görüneceksiniz ;) Tabii ki öncelikle hayatınıza sağlıklı beslenmeyi, sporu, sigara ve alkolden uzak durmayı sokmanız gerek. Bir de bol su içmek güzelliğinizi korumanıza en büyük yardımcılardan biri. Ama bunların dışında kullanacağınız bir kaç ürün önerisi vermek de bana kaldı. İşte benim ufak sırlarım!

Sleep tide. You need at least 7 hour sleep to have a rested body and mind. As you all know our body restore itself the most when we’re sleeping. You have to be in the bed not so late than 12 am and should be up at 8 am. Cause if you stay up all night and sleep during the day your body will be harmed belive me!
İyi ve kaliteli uyku. Vücudumuzun her gün en az 7 en fazla 8 saat uykuya ihtiyacı var. Vüdumuzun ve zihnimizin dinlenmesi için en uygun rakamlar bunlar, herkesin bildiği gibi vücudumuz kendini en çok uykuda yeniliyor. Yatağa 12’yi geçirmeden girmek ve 8’i geçirmeden kalkmak zinde ve güzel görünmenin başlıca anahtarı. Eğer bütün gece oturup gün içinde uyumaya kalkarsanız bir hayli yorgun ve depresif olacaksınız. Kendimize iyi bakmanın ilk adımı bu.

This tip is for both genders. I don’t know how you feel but I hate to see cracked lips! Especially on winter days, our skin gets more fragile and get dry so we should make an extra effort to keep our lips healty and soft. I always carry Bepanthene Balsam in my bag and put it on my lips whenever I need it, so my lips never get cracked. Believe me those Nivea lipsticks are really bad for your lips, tell me if you think Nivea’s lipstick healed your lips. I know cause I used it and it only kept my lips smooth when I applied it. When it’s gone, my lips began to dry again. It just forces you to use it consistently. Bepanthene Balsam gives a sweet gloss and heals your lips, for good!
Bu öneri hem bayanlar hem de baylar için geçerli. Sizi bilmem ama ben çatlamış dudakları hiç sevmiyorum. Özellikle de kış aylarında cildimiz daha hassas ve kuru oluyor bu da cildimize ekstra bir bakım uygulamamızı gerektiriyor. Benim kurtarıcım ise Bepanthene Balsam, bunu her zaman çantamda taşıyorum hem dudak çatlaklarında hem de ufak yaralanmalarda yanımda olması iyi oluyor :) İnanın bana o Nivea’nın korkunç dudak nemlendiricileri bir işe yaramaz. Sadece dudağınıza sürdüğünüz sürece nemlenmiş oluyor, etkisi geçtiğinde yine çatlak ve kuru dudaklarla kalıyorsunuz. Sürekli ona bağımlı olmanız sağlanmış durumda yani, ama Bepanthene hem tatlı bir parlaklık veriyor hem de dudaklarınızı hızlı bir şekilde tedavi ediyor. Bir dahaki yoğun soğuğa maruz kalıncaya kadar çatlaklardan kurtulmuş oluyorsunuz.

I also use Bepanthol lotion for my skin everyday after the shower. If you want a smooth skin just remember to apply it everyday. You couldn’t believe the results! I searched a lotion like this for years and now I found and can share with you confidently.
Ayrıca her gün duştan sonra cildim için Bepanthol losyon kullanıyorum. Yıllardır ipek gibi bir cilt elde etmek için bir sürü losyon denedim ve sonunda buldum ve tabi paylaşmasam olmazdı, görev aşkı işte :P Gerçekten sonuçlara inanamayacaksınız

I also use La Roche- Posay products for my face. I use them both in the morning and before going to sleep. If you use face lotion everyday you can be sure your skin will be so much better
Yüzüm içinse La Roche-Posay ürünleri kullanıyorum. Hem gündüz hem gece yüzümü yıkadıktan hemen sonra nemlendiriyorum ve o hep sorduğunuz cilde sahip oluyorum. Eğer dediğim gibi düzenli kullanırsanız etkisi gerçekten sormaya değer oluyor :)

If you want to look beautiful everyday, don’t underestimate the power of blush and mascara. Just put them on your moistened skin and then leave the house. You’ll feel much better cause it’s very light make-up but it still makes some difference. My choices are MAC’s peach blush. Mascara’s brand is not so important the main thing is to apply it.
Eğer her gün bakımlı gözükmek istiyorsanız hafif bir makyaj yapmak zorundasınız. Bu durumda ise en büyük silahlarımız allık ve rimel. Bu ikisinin gücünü hafife almamak lazım çünkü cidden bir fark yaratıyorlar. Nemlendirdiğiniz cildinize uygulayacağınız herhangi bir allık ve rimel işinizi görecektir. Annem hep ağaçtan öte yol gider der, nerede neyle karşılaşacağınızı bilemezsiniz ben bakkala giderken bile bu özeni gösteriyorum. Allık tercihim MAC in şeftali renkli olanı. Rimellerin hepsi aynı zaten, önemli olan sürüş tarzınız. Topaklanmamış ve tek tek ayrılmış kirpikler ideal olanı

Of course the parfume. You should always carry your parfume with you and also make sure the one you’re using is the right one for you. Parfume is a very powerful weapon when you use it wisely. Your scent makes a statement about you and you can manage what people thinks about you. Always care for how you smell!
Ve tabii ki parfüm. Yanınızda her zaman taşımanız ve sizin için doğru koku olduğundan emin olmanız gerekli. Parfümün insanlar üzerinde çok etkili bir unsur olduğunu unutmamak gerek. Kokunuz sizin hakkınızda bir sürü şey söyler ve siz doğru kokuyu kullanarak insanların hakkınızdaki düşüncelerini etkileyebilirsiniz. Nasıl koktuğunuza özen göstermeniz şart!

I don’t go for manicure and I actually find it really stupid. It’s just a trap for some people to earn more money. You don’t need any manicure if you never have started it. If you did started, well you’re bound to it to the end of your life but I’m telling the girls who hasn’t took the bait yet. I put on my own nailpolish and I don’t go to the hairdresser unless I need an haircut. The flesh around your nails are perfectly fine and you don’t need them to be cut. Just practise to put on nailpolish by yourselves. You’ll save so much money and effort! (Btw in case you’re wondering I have a scar on my left hand because of an accident I had when I was 1 year old. I have pushed the hot iron on my hand and now I can see the shape of my 1 year old hand, on my hand :) )

Ben manikür yaptırmıyorum ve gayet saçma bir şey olduğunu düşünüyorum. Bence sadece yaratılmış bir para tuzağı ve sanki zorunlu bir şeymiş gibi gösteriliyor sürekli. Hayır efendim eğer hiç başlamazsanız yaptırmaya ihtiyacınız da olmuyor. Yani sözüm bu işe henüz başlamamış kızlara, eğer başladıysanız sizin için geri dönüş yok zaten. Ben kendi ojelerimi kendim sürüyorum ve saçımı kestirmek dışında kuaföre uğramıyorum. Oje sürmeyi alıştırma yaparak mükemmelleştirebilirsiniz. İnanın bana çok fazla para ve zaman kazanmış olacaksınız. ( bu arada merak edenler için sol elimdeki yara izi 1 yaşımda elime kendi kendime ittiğim ütünün izi. Şimdi baktıkça 1 yaşımdaki elimin şeklini görebiliyorum baya komik bişe :) )

Always carry a hand moisturizer in your bag. Dry hands are not for the fine ladies. Care your hands and keep them smooth. Even the Norwegian fishermen have beautiful hands these days!
Çantanızda mutlaka el kremi bulundurun. Kurumuş eller bakımlı bir bayana yakışmaz. Ellerinizin yumuşaklığını korumaya çalışın. Artık Norveçli balıkçıların bile elleri yumuşacık canım!

So, not so difficult huh? Ok now you know my beauty secrets, tell me yours on the comments section maybe I can learn a few more things ;)
Çok da zor değil, değil mi? Artık benim güzellik sırlarımı biliyorsunuz, şimdi sıra sizde. Sizden öğrenilecek neler var dökülün bakalım yorum kısmına :)

You May Also Like