As you may noticed, we’re on vacation in Bodrum right now. We’re staying at a beautiful boutique hotel at the city center and travel around the shores on day time. It’s my first time in Bodrum and this city is mostly known for its night life and day time beach clubs. But we are more like into retirement type holidays and like to visit quite and natural places. During the day we’re lying under an umbrella doing nothing but get in to the sea and on the evenings we are having delicious dinners. These pictures are belong to our first evening, at the city center of Bodrum.
Anlamış olacağınız gibi şu an Bodrum’da tatildeyiz. Şehir merkezinde çok tatlı bir butik otelde kalıyor, gün içinde Bodrum sahillerini geziyoruz. Bu benim Bodrum’a ilk gelişim ama şehrin genelde gece hayatı ve beach clublarıyla ünlü olduğunu biliyorum. Fakat biz daha çok emekli tarzı tatil yapmayı sevdiğimizden sessiz, mümkünse müziksiz ve salaş plajları tercih ediyoruz. Gün içinde bir şemsiyenin altında yatıp denize girmekten başka hiç bir aktivite yapmadığımız akşamları ise güzel yemekler yediğimiz bir tatil oluyor. Bu fotoğraflar ise daha önce paylaştığım ilk günün akşamına ait, Bodrum merkezden kareler.


Found these rings at a jewellery shop inside the bazaar. Totally fell in love, got crazy and purchased 3 of them! But it definitely worths it…
Bu yüzükleri çarşının içindeki bir dükkanda buldum. Tamamen aşık olup, delirip, 3 tane birden aldım. Ama bence kesinlikle değdi!

Top: Tee&Cake / Skirt: Zara
Bluz: Tee&Cake / Etek: Zara

You May Also Like