Last weekend we hosted a house party at our new apartment. We invited 15 people and prepared a table for everyone to enjoy. I think this kind of party food is best when you’re hosting more than 8 people at once. A cheese plate, potato and vegetable chips, dipping sauce, bread slices with toppings, fruits dipped in chocolate and millefeuille roll ups, are so easy to make and so fulfilling. As a host, I want to please everyone with the food so I try to keep everything simple. Therefore I wanted to photograph my table and tell you how I prepared these dishes for your next gatherings. What do you usually make for your own parties? Tell me! Ps. I baked this pie again and it’s heaven!

Geçtiğimiz haftasonu yeni evde bir parti düzenledik. 15 kişinin katıldığı bu toplaşma için herkesin ağız tadına uyacağını düşündüğüm bir masa hazırladım. Eğer aynı anda 8 kişiden fazla insanı ağırlıyorsanız bence bu tarz bir masa en ideali. Peynir tabağı, patates ve sebze cipsleri, bir kaç çeşit sos, ekmek üstü lezzetler, çikolataya batırılmış meyveler, milföy böreği gibi şeyler hem hazırlaması oldukça kolay hem de doyurucu şeyler. Ben ev sahibi olarak genelde herkese hitap edecek bir sofra kurmaya özen gösteriyorum o yüzden her şeyi sade tutmaya çalıştım. Ve en son halini de fotoğraflayıp bir sonraki partilerinize ilham olması için buraya bıraktım. Siz genelde neler yapıyorsunuz böyle toplaşmalarda anlatın hadi bana da ilham olsun! Bu arada unutmadan, bir de şu turtayı yeniden yaptım, gerçekten tarif bir harika!

housepartyfood2 housepartyfood10

Kızarmış ekmek üzeri fava ve acuka, ayrıca ferahlık için dilimlenmiş havuç ve salatalık
housepartyfood3

Minik patatesleri zeytinyağı, tuz ve kararbibere bulayıp fırına atın, piştiklerinde alıp ortadan ikiye kesin. Küçük bir kaşıkla kabukların içini çıkartıp ayrı bir tabağa alın, rokfor peyniri ve roka ile karıştırıp kabukların içine geri koyun. Yeniden fırına atıp peynir eriyince geri alın ve servis edin. Enfes oluyor.housepartyfood9

Taze patates ve sebze cipleri için guacamole ve yoğurtlu dip sos. Yoğurdu labne ile karıştırıp dilediğiniz baharatları ekleyin.
housepartyfood6

En az 3 çeşit peynirden oluşan peynir tabağı. Ben yeşil zeytin, ceviz ve turşu ile servis ettim. Ayrıca üzüm ya da reçel de ekleyebilirsiniz.
housepartyfood5

Çilek ve muzları eritilmiş sütlü çikolataya bandırıp buzdolabında soğumaya bıraktım. housepartyfood4

Milföyleri ikiye kesip içine kars peyniri ve pastırma koyarak kapatıp fırına verdim. Hızlı bir paçanga böreği oldu diyelim :)housepartyfood8

Afiyet olsun!

You May Also Like