Hi everyone! Today me&Efe (my new photographer who is also one of my best friends) made a shooting with my new Puma clothes. The tops are from the collection that Hussein Chalayan designed for fitness. I’m really flattered when Puma asked me if I wanted these 2 pieces that are the only ones in Turkey! I really loved their fabric -cause it’s so comfy- and also the stylish designes. So here are what I have done with the new items of my closet.

Herkese merhaba! Bugün (yeni fotoğrafçım ve en yakın arkadaşlarımdan biri olan) Efe’yle beraber Puma markalı yeni cicilerimi kullanarak bir çekim yaptık. Üzerimdeki 2 bluz da Hüseyin Çağlayan’ın Puma’nın fitness koleksiyonu için tasarladığı parçalar. Puma bana Türkiye’ye gelen bu 2 parça ürünü isteyip istemediğimi sorduğunda gerçekten çok mutlu oldum! Ürünler hem rahatlıklarıyla hem de stil sahibi tasarımlarıyla benden tam not aldı. Bakın bakalım ben Puma’larımı nasıl giydim.


Top: Puma
Skirt: Mother’s old
Tights and Bracelets: Topshop
Shoes: J-Lo
Hat: Zara

T-shirt: Puma
Etek: Annemin
Çorap ve Bilezikler: Topshop
Ayakkabı: J-Lo
Şapka: Zara
Kolye: Koton

Top: Puma
Jacket: Twist
Pants: Herrlichter
Shoes and Accessoires: from local stores

Üst: Puma
Ceket: Twist
Pantolon: Herrlichter
Ayakkabı: Flower
Saç bandı olarak kolye: Koton
Yüzükler: çeşitli butiklerden

And also they kindly sent me this amazing tracksuit which is much like a high waisted trouser that I really liked. I found it really useful for dancing purposes cause I want to feel comfortable and look stylish when I’m out for clubbing and this tracksuit is like just the thing I’m searching for! Thanks a lot again Puma!

Ayrıca Puma’ya bana yolladıkları ekstradan bir eşofman için de teşekkür etmek istiyorum! Eşofmandan çok yüksek belli bir pantolona benzeyen bu parça işime gerçekten çok yarayacak. Özellikle hem rahat hem de stil olmak istediğim bar ortamları için tam da aradığım şey diyebilirim!


You May Also Like