Ok here are my thoughts about getting tanned. Actually I’m more of a pale skin lover, so pale that you can see the veins inside! For a while I was very determined to not get a tan during vacations. I was avoiding sun as much as I can but since 2 years things have changed a little. I’m thinking more like, ok this is my vacation I just wanna lie on a sunbed and burn my bones till the end. Yep, pretty much like that. So That’s where the ultimate end comes, the tan… At first I’m like, I just want to feel the sun than it goes like oh what the hell just fry me. That’s why as a white skin type of person I need to protect my skin therefore I start on my first 2 days with a 50 factor protection. It gets my skin ready to Rock n Roll but still keeps it natural. After the first days, I move on the next level the 20 factor protection so I immediately get a red skin rather than bronze one. I wander around like a lobster but I don’t loose faith. And when it comes to the last 2 days I kinda split my body into pieces. My skin parts have different reactions to sun, some parts get tanned easily some parts not. For example my legs get tanned so hard so I put on carrot oil or something likewise to help them tan. And keep parts like my chest protected to make the color even. So you need to observe your body if you’re like me. I guess when you’re in vacation and have nothing to do, you kinda get obsessed with this. And as a control freak I feel like this should be perfect! Otherwise you’d have a uneven color with lots of freckles, God forbid! Oh and also don’t you ever forget to put on after sun lotion every day after shower. It keeps the color last longer. So this is my routine to have a shiny, healthy chocolate like color during summer. Tell me your secrets so we can make the Voltran!
Bugünkü konumuz bronzlaşma üzerine sevgili izleyenler. Sizinle kızarmış tavuğa dönmeden yanmanın kendi deneyimlerim sonucu elde edilmiş yöntemini anlatmak istedim. Özellikle beyaz tenliler dikkatle okusun derim. Ben aslında yanık tenden çok beyaz ten yanlısıyımdır. Hatta cildin altından mavi mavi damarların gözükeceği cinsten bir beyazlık. Uzun zaman tatil dönemlerinde güneşten kaçmak için çok çaba sarf ettim ancak gölgede de olsa insanın rengi hafif bir değişiyor tabi. 2 yıldır daha farklı bakıyorum bu duruma, tatile gelmişim yapmak istediğim tek şey şezlonga gömülüp güneşin beni kızartmasını istemek oluyor. Bir de insan yanınca sanki dönerken yanında somut bir şey getiriyormuş gibi oluyor tatilin bir parçası hala sizinleymiş gibi mi oluyor ne? Ya da ben böyleyim bilmiyorum. Her neyse, ilk başta sadece güneşi kemiklerimde hissettmek istiyorum hali doğrudan bronzlaşmayı da beraberinde getirince ipleri elden salıyorsunuz. Bu durumda da benim gibi beyaz tenliyseniz korunmanın daha bir şart olduğunu söylememe gerek yok heralde. O yüzden ben tatilin ilk 2 günü 50 faktör koruma ile başlıyorum işe. Duyanlar oeh dese de teninizi güneşe hazırlamanın en doğru yolu bu. Hazırlık dönemi bittikten sonra gün içinde 20 faktöre düşürüyorum korumamı, tabi bununla beraber bronzdan çok kırmızı bir rengim oluyor. Bir kaç gün etrafta ıstakoz gibi geziyorum ama yılmak yok. Son iki üç gün vücuduma şöyle bir baktığımda her yerin ayrı telden çaldığını görmem daha stratejik oynamam gerektiğini söylüyor bana. Cildim bölgesel olarak güneşe farklı tepkiler verdiği için, örneğin bacaklarım zor yanarken göğüs kısmı Afrika’ya yan bakıyor. Bu durumda tek çare yanması zor bölümlere havuç yağı ve benzeri ürünler sürerken yanık bölgelere 20-50 Allah ne verdiyse sürüp ortalığı eşitlemek. Genelde tatilde yapacak işi olmayınca insan bunu bir görev ediniyor galiba özellikle de benim gibi kontrol delisiyseniz her şeyin mükemmel olması gerek! Bu şekilde yapılmayan bir yanma programı beraberinde pek çok çil, ben ve eşit olmayan yanıklık getirecektir duyurulur. Bu arada unutmadan her gün duştan sonra güneş sonrası kremle vücudumuzu iyice beslemeyi de unutmuyoruz. Bu hem bronzluğun daha kalıcı olmasını sağlıyor hem de gerginliği azaltıyor. İşte benim parlak, sağlıklı ve çikolata rengi bronz tene kavuşma rutinim. Şimdi siz anlatın bakalım sırlarınızı da beraber Voltranı oluşturalım.

Top: Acne / Neon Bra: Victoria’s Secret / Skirt: Zara / Shoes: Keds / Bag: American Apparel/ Necklace&Bracelet: Mint

Bluz: Acne / Neon Sütyen: Victoria’s Secret / Etek: Zara / Ayakkabı: Keds / Çanta: American Apparel / Kolye ve Bilezik: Mint – Story of My Closet‘dan

 

 

You May Also Like