Does it have to be the “the boyfriend’s” jeans? Because I used to wear those jeans at high school when I was 13 kg. more and now, I can wear them calling it my “fatfriend’s jeans”. High school days are over long time ago and I really see my back days self as an old friend that I don’t see anymore. It’s not that I’m ashamed or something, it’s just we’re so different. But I can still borrow her clothes ;)
Btw you all are so great to me since I was back. Your lovely comments make me smile and feel good. Thank you so much! I am really grateful that I can share myself to very kind people like you. And forgive me for not visiting back lately but I’m all aware of that and hoping to make time for you soon. Lots of love and see you on the next post ;)
İlla “erkek arkadaşımızın” kotu mu olmak zorunda? Çünkü ben üzerimdekini lisede, yani bu halimden 13 kilo fazlayken giyiyordum. Şimdiyse ona “şişman arkadaşımın kotu” diye hitap ederek giyiyorum. Lise hayatıma dönüp baktığımda gerçekten bambaşka bir insan görüyorum orada. O zamanki halim sanki artık görüşmediğim bir arkadaşımmış gibi geliyor. Utandığımdan falan değil sadece çok farklıyız birbirimizden. Ama kendisinin kotunu hala ödünç alabiliyorum :P
Bu arada döndüğümden beri yaptığınız güzel yorumların hepsi için teşekkür etmek istiyorum. Tek tek cevap veremesem de yüzümde kocaman bir gülümseme oluşturuyo olduğunuzu bilin istedim. Desteğiniz, eleştirileriniz ve sevgi dolu yorumlarınız beni mutlu ediyor. İnsanın kendini iyi insanlarla paylaşabildiğini düşünmesi güzel bir his.

Jacket: Zara
Shirt: Mother’s
Jeans: My fatfriend’s ;)
Scarf (as belt): Zara
Boots: Yargıcı
Ceket: Zara
Gömlek: Annemin
Kot: Şişman Arkadaşımın ;)
Fular (kemer olarak): Zara
Bot: Yargıcı

You May Also Like