The weather is pretty nice for a December. And I think it’s like that in all over the world. These circumstances allow us to wear thinner layers and this look was pretty ok eventough it’s December and I should be freezing. I styled my olive green jacket with a flare top that I just love. And my kick ass Barbara Bui shoes accompany the look. Let me know how you’re getting dressed during December!

Havalar Aralık ayı için oldukça güzel gidiyor. Ve sanırım bunu dünyanın pek çok yeri için söylemek mümkün. Bu şartlar altında olunca ince giyinmek biraz daha kolay ve bu kombin de Aralık ayı için dondurucu olması gerekirken havaya göre gayet makul oldu. Zeytin yeşili kabanımı geniş kollarına bayılarak aldığım gri triko ile birlikte giydim. Altına da Barbara Bui’nin cool botlarını geçirdim. Peki siz Aralık ayında nasıl giyindiniz?

 

    
  

SOMEDAYS LOVIN COAT (similar here and here) – LAVISH ALICE TOP (similar here) – MANGO JEANS – BARBARA BUI BOOTS (similar here and here) – MANSUR GAVRIEL BAG – LUCKY CULTURE NECKLACES

SOMEDAYS LOVIN KABAN LAVISH ALICE TRİKO – MANGO JEAN – BARBARA BUI BOT – MANSUR GAVRIEL ÇANTA – LUCKY CULTURE KOLYE

You May Also Like