Last weekend we went to Izmir – Alacati to attend the windsurf world cup by the invitation of Rowenta. By we, I meant 4 bloggers and their men with the great team of Rowenta. It was the best weekend ever, we stayed at a great hotel called Solto Alacati and watched the finals of the windsurf cup. Had an amazing dinner at a hip restaurant and danced like crazy at a club till 4AM. The full details of the weekend will come on the upcoming posts, it looks like I have to fit Alacati in before finishing Bodrum posts! Right now I and my boyfriend are very ill, but it defnitely worthed. These pictures are from the airport before our flight after a long work day.
Facebook ve Twitter’dan takip edenler bilir, geçtiğimiz haftasonu Rowenta ile Dünya Surf Şampiyonasını izlemek için Alaçatıdaydık. Off Ne Giysem, Alışveriş Cini, Fashion by Siu ve ben eşlerimizi ( ya da haftasonundaki görevleri olan fotoğrafçılarımızı) da yanımıza alarak, pek tatlı Rowenta ekibi ile beraber muhteşem bir haftasonu geçirdik. Haftasonunun tam özeti yakında blogda olacak, daha Bodrum’u anlatmayı bitiremeden araya Alaçatıyı alıcaz belli ki :) Şu an erkek arkadaşım da ben de hastayız ama buna kesinlikle değdi diyebilirim. Bu fotoğraflar ise Cuma iş sonrası yetişilen uçağa binmeden önce havaalanında çekildi.

The reason of this smile is that I saw Billur the lovely blogger of Off Ne Giysem was posing to her husband at the same time :)
Bu gülüşün sebebi tam karşımda sevgili Off Ne Giysem blogunun yazarı Billur’un da eşine aynı şekilde poz veriyor olmasıydı :)

Blazer: Forever New / Top: Zara / Trouser: H&M / Bag: American Apparel / Shoes: Keds
Ceket: Forever New / Bluz: Zara / Pantolon: H&M / Çanta: American Apparel / Ayakkabı: Keds

You May Also Like