Wearing GRLFRND JUMPSUIT – CELINE SUNGLASSES – MAJE BAG – MANGO BOOTS – ROSEFIELD WATCH

Finally some sun! I started March with the coolest jumpsuit I’ve found at Revolve.com. This is in fact the most comfortable jumpsuit I’ve ever worn. Paired it with golden boots and a fringe bag. I think these kind of jumpsuits are great at being transitional pieces. Can’t wait to wear spring dresses though so I prepared a wishlist below this post with my latest favorites from Revolve.com. Hope you like how I wore this piece and my picks for spring!

Sonunda biraz güneşi gördük! Mart ayına Revolve.com da bulduğum oldukça cool bir tulumla başladım. Gerçekten bugüne kadar giydiğim en rahat tulum diyebilirim. Altın rengi botlar ve püsküllü bir çanta ile kombiledim. Bence tulum çok iyi bir geçiş dönemi parçası. Gerçi benim bir an önce baharlık elbiselere geçiş yapasım var, o sebeple bu bahar için Revolve.com dan göz koyduğum ürünlerden oluşan bir alışveriş listesi bıraktım aşağıya. Umarım bu tulumu ve diğer seçtiğim modelleri siz de benim kadar beğenirsiniz!


IMG_1289
IMG_1287 IMG_1286IMG_1280
IMG_1284
IMG_1283IMG_1282IMG_1277 IMG_1275IMG_1285
IMG_1279


grlfrnd_dnm1

SPRING WISHLIST

revolvespring

1 – LPA BODYSUIT  2- PRIVACY PLEASE DRESS 3- PRIVACY PLEASE DRESS  4- TULAROSA DRESS 5- PRIVACY PLEASE DRESS 6- PRIVACY PLEASE DRESS 7- LPA JUMPSUIT 8- TULAROSA DRESS 9- PRIVACY PLEASE DRESS 10- LPA HOODIE 11- PRIVACY PLEASE DRESS

You May Also Like