Hope you’re having a great weekend! Today I’d like to share 3 of my favorite blog/websites with you. I like to spend my time on these blogs to get some inspiration. If you still don’t know about these blogs go and have a look. I’m sure you’ll like ’em too

Umarım harika bir haftasonu geçirmişsinizdir! Bugün sizinle haftasonu ilhamı olarak favori bloglarımdan 3 tanesini paylaşmak istedim. Kendime ilham aradığımda bu bloglarda zaman geçirmeyi seviyorum. Eğer daha önce bilmiyorduysanız bence mutlaka bir göz atın. Sizin de seveceğinize eminim.

CREATORS OF DESIRE

This one is a website where you can reach 12 different blogs on the same page. My favorite is Mija but each one of them have something you’d appreciate if you like cool, Swedish fashion&lifestyle. I wish I could look that good in those simple outfits!

Bu site üzerinde 12 farklı bloga tek sayfadan ulaşmak mümkün. Benim favorim Mija ama İsveç stilini ve yaşam tarzını seviyorsanız diğer tüm bloglarda da hoşunuza gidecek şeyler bulabilirsiniz. O basit kıyafetlerin içinde bu kadar iyi gözükmek sadece İsveç halkına özgü bir şey olmasa keşke.

EMSEDGE /EMMA ELWIN

I’ve been following Emma for years, before she moved her blog into Elle Sweden’s website, where she works as a fashion editor. She has a perfect sense of style, a perfect face and the cutest dog on the planet. I love to follow her taste&choices through her blog. She definitely makes me feel inspired!

Emma’yı yıllardır takip ederim, şu an moda editörü olarak çalıştığı ve blogunu websitesine taşıdığı Elle İsveç transferinden bile öncesine dayanır takibim. Sahip olduğu mükemmel stil anlayışı, mükemmel yüzü ve dünyanın en tatlı köpeği ile favori bloggerım olduğunu söyleyebilirim. Zevkini ve seçimlerini takip etmeyi seviyorum ve bana oldukça fazla ilham verdiği kesin!

ROMY AND THE BUNNIES / JULIA RESTOIN ROITFELD

This one is the new blog of Julia Restoin Roitfeld, where she writes about her motherhood and baby Romy. I don’t know why I follow this blog (since I don’t have a child!) but I just like to do, because I love Julia! If you want to read about how mothers with the perfect jobs and perfect lives manages their life with kids, just like the PR girl of Chanel’s, that’s your spot!

Bu da Julia Restoin Roitfeld’in annelik hayatı ve bebeği üzerine açtığı yeni blogu. Bu blogu neden takip ettiğimi bilmiyorum aslında (çocuğum olmadığı için!) ama Julia’yı çok sevdiğim için takip etmekten büyük keyif alıyorum. Eğer siz de tıpkı Chanel’in halkla ilişkiler uzmanı gibi mükemmel işlere ve mükemmel hayatlara sahip annelerin çocuklu hayatlarını nasıl yönettikleri hakkında bir şeyler okumak isterseniz yeriniz burası, benden söylemesi!

collages by me

You May Also Like