This week I was given a Samsung Galaxy Note 3 to test drive during fashion week. Since my job is about to be active and original on social media all the time, I was a tough subject to test to be honest. But I can easily say that Samsung Note 3 stole my heart and the hearts of others who saw me using it. If you are following my instagram you’d have seen the customized pictures I did with the S-Pen. It made this hectic week a lot more fun a lot more organized if you ask me. Here’s why!

Bu hafta yeni Samsung Galaxy Note 3 ü test sürüşüne çıkarmam istendiğinde sosyal medya üzerinde sürekli aktif ve orjinal içerikler paylaşmak istediğimden ben de Samsung için zorlu bir denek oldum açıkçası. Ama şunu kolaylıkla söyleyebilirim ki Samgung Galaxy Note 3 bu süreçte benim ve etrafımda kullanırken gören herkesin kalbini çalmayı başardı. Eğer instagram üzerinden takip ediyorsanız S-Pen ile farklılaştırdığım defile görsellerini görmüşsünüzdür (soranlar için fotoğrafların üzerindeki yazılar kendi el yazım) Kısaca Samsung Galaxy Note 3, bu çılgın haftayı çok daha eğlenceli ve organize hale getirdi diyebilirim. İşte sebepleri!

samsungnote3

 

Let me introduce you to the Galaxy Gear. This is not a watch! This baby is more like designed to make you feel like a secret agent (or just me, i don’t know) because you can control you Samsung Galaxy Note 3 through this gear. No more “my phone is ringing but I can’t find it under the huge pile of clothes!!” kinda behavior. With this gear you’ll be like “Oh my mother is calling let me answer through ‘my secret agent’ watch without even getting up from the couch” Yay for us lazies! You can even take pictures with gear and send them to your phone! Now I will be like ” I’m Nil, Erturk Nil” Daram daraaam dararaam (James Bond theme song)

Sizi sevgili Galaxy Gear ile tanıştırayım. Hayır bu bir saat değil! Bu bebek daha çok kendinizi gizli ajan gibi hissetmeniz için yaratılmış sanırım (ya da en azından benim için öyle) çünkü bu alet aracılığı ile Samsung Galaxy Note 3 ünüzü kontrol edebiliyorsunuz. Artık “telefonum çalıyor ama şu kıyafet yığınının altında bi yerlerde kalmış galiba bulamıyorum!” demek yerine “Ah annem arıyor, bari koltuktan kalkmadan ‘gizli ajan’ saatimi kullanarak cevap vereyim” diyebileceğiz. Ya da kendisi ile fotoğraf çekip Samsung Galaxy Note 3 e atabileceğiz. Merhaba ben Nil, Ertürk Nil Daram daraaam dararaam (James Bond müziği arkadan girer)

samsungnote3-2

 

Here’s the fun part. Oh how I always want to be an illustrator! This S-pen made my dreams come true because somehow it made me write in a beautiful way on Sketchbook even though I can’t draw a straight line. Can’t imagine what a talented person would do with this. With me it’s only handwriting and maybe a bit coloring (here lies a sad untalented person)

İşin başka bir eğlenceli kısmına gelirsek hep içimde bi yerlerde yatan ilustrasyon isteği Samsung Galaxy Note 3 de var olan Sketckbook ile az da olsa hayat buldu diyebilirim. Normalde düz çizgi bile çizemezken S-Pen ile çektiğim fotoğrafların üzerine kendi el yazımla notlar almak çok eğlenceliydi. Bir de yetenekli olsam beni kimse durduramazmış galiba. Eli yatkın olanlar ciddi aşık olacak bence bu özelliğe. Benim gibi yeteneksizleri de el yazısı ve renkli boyama kısmı eğlendiriyor işte böyle.

samsungnote3-6

samsungnote3-3

 

If you think it’s over you’re surely wrong. One of the best parts of this baby is that you can work in a split screen on it’s large screen. Like when you’re calling someone you can check your gallery or when you’re sending an e-mail you can resume your drawing or even take a picture. Perfect for multitasking people like us!

Bahsedeceklerim bitti sanıyorsanız yanılmaktasınız sevgili okurlar. Bu bebeğin en iyi özelliklerinden birini daha anlatmadan bırakmam. Ekranı 2’ye bölüp aynı anda iki işlem yapmak bizim gibi hızlı iş gören insanlar için yaratılmış. Geniş ekranı sayesinde aynı anda hem birini arayıp hem çektiğiniz fotoğraflara bakabilir, ya da e-mail atarken bir yandan çiziminizi tamamlayabilirsiniz. Hangi iki işlemi yapmak istediğiniz tamamen size kalmış, hızlı işlemcisi sayesinde pek çok farklı işi bir arada götürebilirsiniz.

samsungnote3-4

 

I also fell deeply in love with taking pictures with Samsung Galaxy Note 3 with it’s variety of moods. Besides the HD quality it’s very easy to hold because of it’s leather back.  Plus you can easily see the details thanks to the large screen.

Ayrıca Samsung Galaxy Note 3 ün sunduğu farklı modlar ile fotoğraf çekmeye de ayrıca aşık olduğumu söylemeden geçemeyeceğim. HD kalite bir yana telefonun deri görünümlü arka kapağı tutuş kolaylığı sağlıyor.

samsungnote3-5

So here’s my story about my experience of 4 days. Now if you excuse me I need to make a call while I take a picture for instagram and then have a few e-mails to send and while I’m in the cab time to pick up the S-pen to have some fun!

İşte benim 4 günlük deneyimim minik hikayesi. Şimdi izin verirseniz bir arama yaparken instagram için fotoğraf çekmem sonra bir kaç e-mail yollayıp taksideki vaktimi de S-Pen ile çizim yaparak değerlendireceğim!

You May Also Like